Kredyty frankowe. Jak działamy?

Prowadzimy sprawy kredytobiorców wobec banków na tle umów powiązanych z walutami obcymi, w szczególności tzw. kredytów frankowych. Tematyka ta stanowi specjalizację Kancelarii. Sprawdź jak działamy w tym zakresie:

 

Analiza umowy

Działanie w sprawie Klienta poprzedzone jest bezpłatną analizą umowy. Staramy się już na tym etapie udzielić wszelkich informacji, które pozwolą na podjęcie decyzji co do kierunku działania. Wskazujemy tak na możliwość uznania umowy kredytu za nieważną jak i opcji „odfrankowienia”.  Szacunki i wyliczenia roszczeń przedstawiamy już na etapie analizy umowy. To na tym etapie pomagamy z kompletacją dokumentacji potrzebnej do działania.

Ustalenie i wdrożenie strategii procesowej

Strategia procesowa jest każdorazowo omawiana z Klientem i dobierana do jego indywidualnych potrzeb. Naszą argumentację procesową dostosowujemy nie tylko przy uwzględnieniu konkretnego wzorca umownego. W ramach procesów wykorzystujemy nasze doświadczenie, a także bieżące, kształtujące się orzecznictwo.

W uzgodnieniu z Klientem podnosimy także wnioski o udzielenie zabezpieczeń na czas trwania procesu poprzez wstrzymanie płatności rat kredytu. Wniosek taki podejmowany jest w ramach działania procesowego z uwzględnieniem potrzeb Klienta oraz oceny możliwości i skuteczności wniosku w obliczu do okoliczności sprawy.

Rozliczenie z bankiem po wyroku

Współpraca z Kancelarią to też kompleksowe działanie w temacie. W momencie uzyskania  prawomocnego i korzystnego dla Klienta Kancelarii wyroku pomagamy w rozliczeniu z bankiem. Rozliczenie odnosić się może do nieważności umowy jak i tzw. „odfrankowienia”.

W przypadku wyroku w zakresie nieważności umowy pomagamy z wykreśleniem hipoteki.

Rekomendacje

Doświadczenie, zaangażowanie jak i etyka pracy sprawiły, że Kancelaria jest rekomendowaną przez Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu (SBB). SBB jest największym w Polsce stowarzyszeniem walczącym o prawa konsumentów w relacjach z instytucjami rynku finansowego.

Skontaktuj się z nami

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search